Яндекс.Метрика

Шлакоблоки

                   

Шлакоблоки - морально застарілий матеріал, який користувався великою популярністю 15-20 років тому завдяки низькій ціні і відсутності вибору.

 

Являє собою стінові камені, отримані шляхом вібропресування бетонного розчину у формі. До складу наповнювача для бетону, з якого виготовляються шлакоблоки, може входити паливний, доменний та вулканічний шлак, зола, відходи цегли, відсів щебеню, пісок, гравій, піщано-гравійна суміш, перліт, керамзит, і т.д. - Все, що доступно виробнику в конкретному регіоні, включаючи відходи промислового виробництва.

Використання різних наповнювачів обумовлює значний розкид технічних характеристик шлакоблоків. Щільність матеріалу коливається від 500 до 2000 кг / м ³. Морозостійкість - 15-35 циклів. Розрахункова теплопровідність кладки - від 0,3 до 0,65 Вт/м- ° С.

Наведені вище цифри дійсні тільки для шлакоблоків промислового виробництва. Значна частина шлакоблоків випускається кустарним способом на невеликих вібропресах, що обслуговуються одним чи декількома працівниками. Технічні характеристики кустарно виготовлених шлакоблоків передбачити неможливо, оскільки склад матеріалу в значній мірі залежить від доступності і дешевизни наповнювачів, а також - від ступеня професіоналізму людей, які обслуговують вібропреси. Використання деяких видів наповнювачів, руйнуються з плином часу, скорочує термін служби матеріалу. Визначити, наскільки довговічним буде будова з шлакоблоків, у багатьох випадках не представляється можливим.

Шлакоблоки неможливо віднести до екологічно чистих матеріалів. Навіть навпаки - дуже велика ймовірність, що шлакоблочні стіни будуть виділяти шкідливі речовини. Існує небезпека радіаційного впливу, оскільки деякі наповнювачі (наприклад, доменний шлак) значно «фонять». Рекомендується перед покупкою заміряти рівень радіоактивності матеріалу.

Для кладки стін використовують монолітні стінові камені і шлакоблоки з великорозмірним або щілистими наскрізними порожнечами. Монолітні блоки мають велику вагу, що обумовлює збільшення транспортних витрат. Пустотілі шлакоблоки для поліпшення теплоізоляційних властивостей матеріалу необхідно засипати шлаком. Це ускладнює процес будівництва та збільшує витрати на кладку стін.

Технологія кладки шлакоблоків відрізняється від технології цегляної кладки. Ускладнення процесу кладки тягне за собою зростання будівельних витрат, а недотримання технології може стати причиною недостатньої міцності стіни. Кладка по технології тонких швів зі шлакоблоків неможлива. Неправильна форма блоків і специфіка процесу кладки обумовлюють значну товщину швів. Слідство - неминуче утворення «містків холоду» і збільшення тепловтрат.

Будова зі шлакоблоків, як і цегляний будинок, після повного охолодження потрібно прогрівати протягом декількох діб. Про неекологічність шлакоблочного будинку вже було сказано вище. Шкідливі речовини, які можуть виділяти шлакоблоки, впливають на дихальну систему, збільшують ймовірність появи алергічних захворювань. Шлакоблочні стіни на дотик завжди холодні. Матеріал не горить і не підтримує горіння. Морозостійкість шлакоблоків від великих виробників становить 15-35 циклів. Морозостійкість матеріалу, виробленого кустарним способом, рідко досягає цих показників. Шлакоблоки швидко руйнуються під впливом вологи, тому при зведенні шлакоблочного будинку вкрай важливо забезпечити грамотний пристрій відливів на покрівлі, хорошу гідроізоляцію між стінами та фундаментом.

Штукатурити шлакоблочнну кладку не рекомендується із-за слабкого зчеплення цементної штукатурки зі шлакобетонним каменем. Через деякий час така штукатурка відпадає зі стін. Для обробки шлакоблоків використовують розчини підвищеної міцності. Залишати шлакоблоки без зовнішньої обробки не можна, оскільки вони швидко руйнуються під впливом атмосферних опадів. Можна облицьовувати кладку цеглою, обшити сайдингом або вагонкою. Фасад повинен бути вентильованим. Внутрішня обробка може бути будь-якою. Плитку наклеюють прямо на стіну. Можливе обклеювання шпалерами без попередньої обробки стін, однак недостатньо рівна поверхня матеріалу не дозволяє використовувати гладкі і тонкі шпалери.