Септики

водосточные системы Plannja Яндекс.Метрика

Цегла

                    

Цегла, як і дерево - абсолютна класика малоповерхового будівництва. З цього матеріалу зводили будинки наші далекі предки.

Незважаючи на появу більш зручних і більш дешевих сучасних матеріалів, цегла зберігає свою популярність. Однак, пов'язано це більшою мірою, зі стереотипами, ніж з експлуатаційними характеристиками матеріалу.

Щільність звичайної глиняної цегли - 2000 кг / м ³, керамічного пустотного - 1000 кг / м ³, звичайного силікатного - 1780 кг / м ³, пустотно силікатної - 1400 кг / м ³. Морозостійкість будівельної цегли - 15-20 циклів, облицювальної - до 50 циклів. Експлуатаційна вологість - 6-8%. Коефіцієнт паропроникності саману (глиняного і силікатного) - 0,11 мг / м · год · Па, звичайної цегли - 0,15 мг / м · год · Па. Розрахункова теплопровідність кладки з саману - 0,44 Вт/м- ° С, звичайної цегли - 0,81-0,87 Вт/м- ° С. Необхідна товщина одношарової стіни без утеплення в умовах центрального регіону - більше 2,5 м. Мінімальна товщина утепленої стіни - 0,52 м.

Вартість цегли в 1,3-1,5 рази перевищує вартість газобетону. Збільшення будівельних витрат призводить до того, що квадратний метр стіни із традиційної цегли (без утеплення) обходиться власнику будинку приблизно в два рази дорожче квадратного метра газобетонної стіни. Виготовляють цеглу як на великих заводах, так і на міні-заводиках. Нерідко обслуговування обладнання для виробництва цегли на дрібних підприємствах виконує одна людина, що не володіє достатнім рівнем кваліфікації. Відносна простота виготовлення матеріалу і низька вартість міні-заводів стали причиною появи на ринку великої кількості цегли кустарного виробництва.

Цегла - важкий будівельний матеріал. Велика вага значно збільшує фактичну вартість і без того недешевого матеріалу, а відсутність упаковки (на відміну від газобетону, який відпускається зі складу надійно упакованим) призводить до появи великої кількості цегляного бою. Хоча цеглу виробляють і великі підприємства, багато Українських будівельників і архітекторів не надто задоволені якістю матеріалу, особливо - лицьової цегли. Відзначають невідповідність технічних характеристик матеріалу державним нормативам через отвори в цеглі, що скорочують термін його служби. В якості альтернативи фахівці рекомендують майбутнім власникам будинків купувати цеглу імпортного виробництва. Вартість такої цегли в кілька разів збільшує витрати на будівництво.

Для завантаження і розвантаження цегли необхідне спеціальне обладнання. Цегла має найменший розмір у порівнянні з іншими блочними матеріалами, застосовуваними в малоповерховому будівництві. При укладанні цегляної стіни необхідно виконати в 15-20 разів більше операцій, ніж при кладці з газобетону або пінобетону. Товщина цегляної стіни, яка може забезпечити комфортний тепловий режим в умовах центрального регіону України - більше 1,5 метрів. Для порівняння: достатня товщина газобетонної стіни - 0,4 м, пінобетонної - 0,63 м, керамзитобетонні - 1 - 1,5 м. На практиці, звичайно, цегляні стіни товщиною в 2,5 метри при будівництві будинків і котеджів не зводять - при такому підході втрачається сам сенс малоповерхового будівництва. Проте, висока теплопровідність цегли робить абсолютно необхідним проведення цілого комплексу робіт з теплоізоляції будівлі. При максимальній теплоізоляції товщина цегляної стіни в середній смузі України повинна становити не менше 0,52. Стіна з газобетону товщиною 0,4 м зовсім не потребує утеплення.

Традиційна цегла при обробці розколюється на фрагменти. Тому планування архітектурних елементів необхідно проводити з урахуванням розміру цегли (або використовувати фасонну цеглу). Цегляні будівлі можна зводити тільки на грунтовному фундаменті, закладеному на глибину промерзання. Цегляна кладка виконується на традиційний піщано-цементний розчин. Застосування технології тонких швів неможливо. Звичайна товщина швів у цегляній кладці - 1 см (для порівняння: товщина швів у кладці з газобетону - 1-2 мм). Велика товщина швів у поєднанні з маленьким розміром цегли і високу теплопровідність матеріалу призводить до значних тепловтрат і збільшує залежність режиму теплозбереження від кількості та якості теплоізоляційних матеріалів.

Цегляний будинок не підходить для сезонного проживання. По-перше, матеріал інтенсивно вбирає вологу. Якщо взимку будинок з цегли не топити або топити нерегулярно, стіни промерзають і починають руйнуватися. Регулярно опалювальний цегляний будинок може простояти 100 і більше років. Термін служби цеглин в будинку, який топлять нерегулярно, скорочується до 25 років. По-друге, цегла має досить високу теплопровідність. Для того, щоб як слід протопити повністю остиглий цегляний будинок, буде потрібно кілька діб. Протягом всього цього часу в будівлі буде сиро.

Цегла екологічний матеріал, не виділяє ніяких шкідливих речовин у навколишнє середовище. Матеріал «дихає», пропускаючи пар, кисень і вуглекислий газ, але на практиці здатність цегляного будинку «дихати» визначається, як правило, властивостями матеріалів для теплоізоляції та оздоблювальних матеріалів, які знижують паропроникність стін. Через високу теплопровідность стіни цегляних будівель завжди холодні на дотик. Матеріал не горить і не підтримує горіння, але розсипається при дії високих температур. Сама цегла усадки не дає, але через велику вагу матеріалу в перші роки неминуче відбувається значна усадка фундаменту. Після закінчення кладки необхідно почекати рік, перш ніж приступати до обробки будівлі.

Цегляну кладку з лицьової цегли можна не штукатурити, якщо ця кладка виконана фахівцем. Непрофесійним будівельникам, як правило, не вдається викласти стіну так, щоб вона виглядала естетично привабливо. Тому любительську кладку зазвичай штукатурять. Обштукатурювання необхідно для цегельних фундаментів, цоколів і кладки з не дуже якісної цегли - з сколами, тріщинами і відхиленням конфігурації. Рекомендується використовувати тільки «мокру» штукатурку. Внутрішню поверхню стін штукатурять, обклеюють шпалерами або фарбують. Обшивати стіни вагонкою не варто - це створює сприятливі умови для накопичення конденсату між обробкою і стіною.

Український портАл Система управления сайтом SiteAdmin Львів. Дошка оголошень. Каталог сайтів. Create a free website Нерухомість. Дошка оголошень. Каталог сайтів. UkrNET - поисково-информационный ресурс Каталог сайтов, Города и регионы.
Каталог сайтов сети интернет. Добавление сайта. Каталог Сайтов KievKDO Оптиме - каталог сайтов Белые каталоги "Київскі Контракти" - бизнес-портал: каталог предприятий, сайтов, доска объявлений Киева Украины каталог сайтов [Vox.com.ua] Портал українця Бизнес - каталог сайтов фирм и компаний, Львов - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Львов. Добавить сайт в каталог Строительство, Бизнес, Львов.