Септики

водосточные системы Plannja Яндекс.Метрика

Полістиролбетон

                   

Полістиролбетон - ще один представник сімейства легких бетонів.

 

На відміну від піно-і газобетону мала вага і добрі теплоізолюючі властивості полістиролбетону забезпечуються рівномірно розподіленими за об'ємом блоків кульками полістиролу. Введення полімерів в склад матеріалу забезпечує більш високу пластичність полістиролбетону, але виключає його з числа натуральних будівельних матеріалів. Середня щільність полістиролбетону, придатного для зведення малоповерхових будівель - 400-500 кг / м ³. Морозостійкість матеріалу - 25-50. Експлуатаційна вологість - 4-8% за масою. Коефіцієнт паропроникності - 0,05 мг / м · год · Па. Клас міцності на стиск для полістиролбетону щільністю 400 кг / м ³ - В1, для полістиролбетону щільністю 500 кг / м 3 - В2. Розрахункова теплопровідність кладки - 0,14 Вт/м- ° С. Необхідна товщина одношарової стіни в кліматичних умовах центрального регіону - 0,4 м.

Вартує кубічний метр полістиролбетону приблизно на 5% менше, ніж кубічний метр газобетону. При цьому вартість квадратного метра стіни з цих матеріалів однакова. Полістиролбетон має один істотний недолік, про який виробники матеріалу зазвичай згадують у вельми невизначеній формі. На відміну від пінобетону, який не горить і не підтримує горіння або газобетону, який, більше того, протягом декількох годин захищає приміщення від одностороннього впливу полум'я, полістиролбетон не можна віднести до повністю пожежобезпечним матеріалом. При нагріванні гранули полістиролу починають плавитися, виділяючи в навколишнє середовище токсичні сполуки. Міцність матеріалу знижується в міру руйнування гранул.

Для виробництва полістиролбетону, як і для виробництва пінобетону, не потрібно високоточне дороге устаткування і великі промислові комплекси. Полістиролбетон нерідко виготовляють на невеликих установках, для обслуговування яких досить 5-10 чоловік. Можливість кустарного виробництва, а, як наслідок - надмірно вільний підхід до рецептури і відсутність контролю характеристик продукції, що випускається призводять до істотного зниження якості полістиролбетону, що не відповідає вимогам державних нормативів для будівельних матеріалів.

Кустарне виробництво тягне за собою ще одну небезпеку крім погіршення експлуатаційних характеристик матеріалу. У суміш, з якої виготовляють полістиролбетон, виробники-кустарі нерідко додають модифікатори, які погіршують екологічність матеріалу (і без того більш низьку в порівнянні з газобетоном і навіть пінобетоном). Доставка полістиролбетону від великих виробників, розташованих далеко від місця проведення будівельних робіт, збільшує фактичну вартість матеріалу. Полістиролбетон менш довговічний, ніж газобетон і пінобетон. Матеріал починає потроху руйнуватися вже через 15-20 років експлуатації. Будівельники не рекомендують зводити з полістіролбетонних блоків будови з передбачуваним терміном служби більше 50 років.

Блоки з полістиролбетону, як і газобетонні або пінобетонні блоки, мають великий розмір і малу питому вагу. Це дозволяє заощадити на вантажно-розвантажувальних операціях (немає необхідності використовувати спеціалізовану техніку) і кладок роботах (скорочується кількість операцій). На стіни з полістиролбетону в обов'язковому порядку необхідно наносити зовнішній шар піщано-цементного розчину. Товщина зовнішнього шару - не менше 15 мм, внутрішнього - не менше 20 мм. Це збільшує вартість робіт.

Стіни з полістиролбетону можуть зводитися за технологією тонкошарова кладки. Розчин для тонких швів готується на будівельному майданчику і включає в себе спінений полістирол, воду, цемент і спеціальні добавки. Допустиме відхилення граней полістіролбетонних блоків + / -2 мм, що вдвічі перевищує відхилення розмірів газобетонних блоків (+ / -1 мм). Недостатня точність розмірів блоків тягне за собою збільшення товщини швів і утворення містків холоду. Полістиролбетон легко обробляється, тому рівність кладки можна забезпечити, вирівнюючи вже викладений ряд блоків, однак це веде до збільшення кількості операцій, а, отже, до подорожчання будівництва.

 

Полістиролбетон здатний пропускати пар, кисень і вуглекислий газ крізь стіни, але робить це в 4 рази гірше, ніж газобетон. Погіршена паропроникність, наявність в матеріалі великої кількості полістиролбетону і ймовірне присутність додаткових хімічних модифікаторів не дозволяє порівнювати будову з полістиролбетону за екологічними характеристиками з дерев'яними будинками. Усадка полістиролбетону - 1 мм / м (у три рази більше, ніж у газобетону). Матеріал стійкий до дії цвілі і мікроорганізмів за рахунок хімічних реагентів, що додаються в суміш на стадії виробництва полістролбетона. Морозостійкість полістиролбетону складає в середньому 25 - 50 циклів. Можливо виготовлення матеріалу, морозостійкість якого збільшена до 100 циклів, однак такий полістиролбетон має велику щільність і низькі теплоізоляційні властивості.

Український портАл Система управления сайтом SiteAdmin Львів. Дошка оголошень. Каталог сайтів. Create a free website Нерухомість. Дошка оголошень. Каталог сайтів. UkrNET - поисково-информационный ресурс Каталог сайтов, Города и регионы.
Каталог сайтов сети интернет. Добавление сайта. Каталог Сайтов KievKDO Оптиме - каталог сайтов Белые каталоги "Київскі Контракти" - бизнес-портал: каталог предприятий, сайтов, доска объявлений Киева Украины каталог сайтов [Vox.com.ua] Портал українця Бизнес - каталог сайтов фирм и компаний, Львов - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Львов. Добавить сайт в каталог Строительство, Бизнес, Львов.