Газобетон

                 

Газобетон володіє прекрасною паропроникністю і великою теплоємністю. Не містить шкідливих речовин, не виділяє в навколишнє середовище ніяких з'єднань.

 

Легко обробляється. Середня щільність газобетону, використовуваного в малоповерховому будівництві - 400-500 кг / м ³. Морозостійкість автоклавного газобетону - до 100 циклів. Експлуатаційна вологість - 4-5%. Коефіцієнт паропроникності 0,2 мг / м · год · Па. Клас міцності на стиск для газобетону щільністю 400 кг / м ³ - В2, 5, для газобетону щільністю 500 кг / м ³ - В3, 5. Розрахункова теплопровідність кладки - 0,09 - 0,14 Вт/м- ° С. Необхідна товщина одношарової стіни в кліматичних умовах центрального регіону - 0,4 м.

Кубічний метр газобетону коштує на 25-25% дорожче кубічного метра пінобетону і на 25-30% дешевше кубічного метра цегли. Товщина стін, необхідна для створення комфортного теплового режиму в умовах середньої смуги Росії: для газобетону - 0,4 м, для пінобетону - 0,63 м. Отже, для зведення будинків однакової висоти, поверховості і площі буде потрібно (у порівнянні з газобетоном) у 1,5 рази більше пінобетону. У результаті споруда з газобетону обходиться дешевше за рахунок скорочення кількості необхідного матеріалу та деякої відмінності в технології будівництва (про це буде докладно розказано нижче).

Технологічний цикл виробництва автоклавного газобетону передбачає проведення складних операцій, неможливих без сучасного дорогого обладнання. Тому газобетон в кустарних умовах не проводиться. Організоване, контрольоване велике промислове виробництво матеріалу забезпечує абсолютну відповідність газобетону державним нормативам, передбаченим для будівельних матеріалів.

Хоча газобетон виробляють тільки великі підприємства, які можуть знаходитися на значній відстані від місця будівництва, на фактичну вартість матеріалу відстань між виробником і будівельним майданчиком впливу не має. Пов'язано це з політикою підприємств, що випускають газобетонну продукцію. Купівля матеріалів зі складу обійдеться споживачеві на 10-12% дорожче, ніж придбання газобетонних блоків з доставкою до місця будівництва, причому доставка не стоїть нічого.

Газобетон довговічний. Автоклавна обробка збільшує міцність матеріалу. Технологія виробництва забезпечує рівномірність розподілу пор. Блоки однорідні, тому зовнішні впливи не можуть спричинити руйнування слабких ділянок - таких ділянок в газобетоні просто немає. Крім того, матеріал практично не схильний до усадки, що є додатковою гарантією від появи мікротріщин і вогнищ локального руйнування газобетону. Перші будинки з газобетону були побудовані більше 80 років тому. Матеріал до цих пір повністю зберігає свою структуру і не виявляє ніяких ознак руйнування.

Газобетонні блоки дуже легкі. Для роботи з ними не потрібні спеціальні підйомні механізми. Розмір газобетонних блоків більше, ніж розмір цеглин. При виконанні робіт з укладання газобетону (у порівнянні з цегляною кладкою) кількість операцій зменшується в 15 - 20 разів. Все це скорочує витрати на проведення будівельних робіт. Кількість операцій, необхідних для зведення газо-та пінобетонних стін практично не відрізняється. Однак, більш значна товщина пінобетонних блоків та їх більшої ваги ускладнюють роботу. Різниться і сама технологія будівництва.

Газобетон набагато легше, ніж пінобетон, піддається обробці. Його можна пиляти, стругати, свердлити і фрезерувати звичайним інструментом. Використання спеціалізованого інструменту для газобетону, що поставляється Ytong ще більше спрощує обробку, мінімізує тимчасові і грошові витрати на проведення будівельних робіт. Продукція Ytong включає в себе не тільки газобетонні блоки різних типорозмірів, а й дугоподібні блоки для створення криволінійних поверхонь, з'єднувачі стін, блоки для пристрою монолітних поясів і збірно-монолітні перекриття. Різноманітність продукції дозволяє класти будинку з газобетону з максимальною зручністю, не відволікаючись на підбір відповідних матеріалів і не витрачаючи час на пошук і гроші на доставку додаткових елементів.

При кладці газобетонних блоків використовується спеціальний клейовий розчин для тонких швів. Газобетонні блоки мають практично ідеальу конфігурацією (допустиме відхилення граней не перевищує 1 мм). Це дає можливість використовувати технологію тонкошарової кладки, що знижує витрати на проведення робіт. Вартість клею для тонких швів в два рази перевищує вартість піщано-цементного розчину, але витрата матеріалу при виконанні кладки знижується в шість разів. У результаті тонкошовна кладка дозволяє втричі знизити витрати на розчин кладки.

Тонкі шви скорочують не тільки будівельні витрати, а й витрати на підтримання оптимального теплового режиму в житловому приміщенні. Основна частина тепла втрачається через «містки холоду» - розриви в матеріалі стін. Тонкошарова кладка (товщина швів становить всього 1 - 3 мм) запобігає появі «містків холоду», зменшує витрати на опалення, забезпечує відсутність перепадів температури стін. Оскільки на стінах немає холодних ділянок, на газобетоні не з'являються ділянки вогкості і цвілі. Стіни з газобетону, зведені за технологією тонкошарова кладка, не потребують утеплення завдяки високій теплоємності матеріалу та мінімальної відстані між блоками. Це знижує вартість будівництва, оскільки відпадає необхідність у придбанні теплоізоляційних матеріалів та проведенні робіт з теплоізоляції будівлі.

Газобетон так само екологічний, як і самий натуральний будівельний матеріал - дерево. Газобетонні блоки не містять шкідливих речовин і нестійких сполук. Вони володіють відмінною паропроникністю і дозволяють стінам вільно дихати, пропускаючи назовні пар, шкідливі речовини і надлишки вуглекислоти, а всередину - свіжие атмосферне повітря, багате киснем. У будинку з газобетону прохолодно влітку й тепло взимку. Після тривалої відсутності господарів будинок прогрівається за лічені години. Підлога і стіни будинку з газобетонних блоків і плит перекриттів завжди теплі.

Усадка газобетону незначна і складає всього 0,3 мм / м. Тому при виключенні зовнішніх деформуючих навантажень, пов'язаних з нерівномірністю коливань фундаменту, і дотриманні технології будівництва тріщини на поверхні матеріалу з'являються значно рідше, ніж на пінобетоні. Вологість газобетонних блоків, використовуваних при проведенні будівельних робіт - близько 15%. Оскільки газобетон практично не дає усадки, проводити оздоблювальні роботи паропроникними матеріалами можна не чекаючи, поки вологість газобетону наблизиться до експлуатаційної.

Експлуатаційна вологість газобетонних виробів - 4-5%. При цьому критична для матеріалу вологість, що тягне за собою його руйнування, для газобетону щільністю 400 кг / м ³ складає 45-50%. Аналогічні показники для газобетону щільністю 500 кг / м ³ - 40%. Досягти таких високих показників вологості в реальних умовах важко. Атмосферна волога проникає на глибину 2-3 см і швидко видаляється з матеріалу завдяки його високій паропроникності.

Будинки з газобетонних блоків можна залишати без зовнішньої обробки, не побоюючись руйнування матеріалу. Втім, будинок з газобетону краще все ж обробити зовні - це збільшить естетичну привабливість будівлі. Для зовнішньої і внутрішньої обробки газобетонних будівель можна використовувати будь-які матеріали. Головне - щоб вони були паропроникними і не перешкоджали вільному «диханню» стін. Для штукатурення зовнішніх поверхонь краще застосовувати спеціальну штукатурку, пристосовану до інтенсивного парообміну крізь стіни.

За показниками морозостійкості газобетон - рекордсмен серед матеріалів, використовуваних в малоповерховому будівництві. Він здатний витримати до 100 циклів заморожування і відтавання в стані повного насичення водою.