Пінобетон

                

Недорогий, зручний в роботі будівельний матеріал, що володіє великою теплоємністю і хорошою паропроникністю.

 

Середня щільність пінобетону, застосовуваного в малоповерховому будівництві - 500-600 кг / м ³. Клас міцності на стиск для пінобетону щільністю 500 кг / м ³ - В1, для пінобетону щільністю 600 кг / м ³ - В2, 5. Середні показники морозостійкості для пінобетону щільністю 600 кг / м ³ - 25 циклів. Морозостійкість пінобетону щільністю 500 кг / м ³ не нормується. Коефіцієнт паропроникності 0,2 мг / м · год · Па. Розрахункова теплопровідність кладки - 0,2 Вт/м- ° С. Необхідна товщина одношарової стіни кліматичних умовах центрального регіону - 0,63 м. Експлуатаційна вологість пінобетону - 12%.

Термін служби будинків з пінобетону - кілька десятиліть. Виробники пінобетонних виробів зазвичай стверджують, що пінобетонний будинок може стояти століттями. Їхні твердження скоріше відносяться до ідеального зразка матеріалу, який експлуатується в ідеальних умовах. На практиці при виробництві пінобетону неможливо домогтися рівномірності структури матеріалу. Значна усадка пінобетонних блоків у сукупності зі схильністю пінобетону утворювати цементний камінь з розчину (процес супроводжується зменшенням обсягу) веде до появи мікротріщин і подальшого руйнування матеріалу. Все перераховане скорочує термін служби пінобетону. Придбати цей будівельний матеріал можна де завгодно - для виробництва неавтоклавного пінобетону не потрібне сучасне дороге устаткування. Пінобетон дешевше газобетону на 20-25%, цегли - на 70-80%.

Пінобетон, вироблений на невеликих підприємствах, часто не тільки не відповідає державним нормативам для будівельних матеріалів - іноді він починає розсипатися ще під час доставки до місця проведення будівельних робіт. Усунути ризик придбання неякісних матеріалів при купівлі у дрібних фірм неможливо. Єдиний вихід - купувати пінобетонні блоки у великих виробників, дотримуються технології і забезпечують відповідність будівельних матеріалів державним вимогам.

Великих виробників пінобетону не так багато. Для перевезення матеріалу до місця проведення будівельних робіт доводиться долати значні відстані, що веде до збільшення витрат на транспортування, а, отже, до значного фактичного подорожчання пінобетонних блоків. Пінобетон - матеріал, що володіє малою об'ємною вагою. Розмір пінобетонних блоків більше, ніж розмір цеглин. Все це дозволяє скоротити витрати на проведення будівельних робіт. На жаль, виробники випускають лише обмежену лінійку типорозмірів пінобетонних блоків, що не виробляють допоміжні елементи для з'єднань і місць з підвищеним навантаженням. Необхідність придбання і застосування додаткових матеріалів ускладнює будівництво та підвищує його вартість.

 

Будинок з пінобетону екологічний. Стіни пропускають пару і гази, не виділяють шкідливих речовин. У такому будинку прохолодно влітку. Взимку будинок прогрівається протягом декількох годин. Матеріал теплий на дотик.