Фундамент від А до Я

                                            З чого почати?

 

Ні для кого не секрет, що гарний початок - то вже половина справи, а будівництво будь-якого приміщення, після чітко продуманого плану робіт та креслень, починається із фундаменту. І якщо ви мрієте, щоб дім служив довго й не перетворився на місцевий аналог Пізнанської вежі про цю частину будівельних робіт варто потурбуватися особливо ретельно!

Для початку, заздалегідь підготуйте усі будматеріали та ретельно дотримуйтеся умов їх зберігання: пісок, цеглу, камінь і труби - можна тримати під відкритим небом, а от пиломатеріали чи цемент обов’язково захищайте від непередбачуваних погодніх умов.

                                                    Розмір має значення!

Фндамент будинку повинен бути від 40 см. до 1 м. у глибину, ширина бетону - від 25 см. до 0,5 м. Загалом, відштовхуйтеся від пропорції: чим більша конструкція, тим більше вона буде тиснути на основу.  Також розмір будівлі допоможе визначитися із типом фундаменту.  Для невеликих конструкцій найчастіше застосовують бетонний, а для більш масивних - бетоно-армований.

 

Щоб викопати траншею, краще орендувати маленький екскаватор, це зекономить ваш час і сили будівельної бригади. Проте врахуйте, що при цьому вирити треба на 10-15 см. меншу глибину, а решту докопати лопатами, щоб фундамент опирався на неторканий грунт у своєму первозданному вигляді. Працюючи технікою важко отримати такий ефект.

Для попередження осідання фундаменту дно траншеї встеляють піщаною подушкою. При цьому важливо прослідкувати, щоб вона була усюди рівномірною і кожен її шар у 10-15 см. втрамбовували та зволожували. Останні приготування перед заливкою бетону - опалубка і армування. Майстерність на цьому етапі забезпечить стійкість фундаменту і всієї будівлі загалом на довгі роки.

                                                   Всьому свій час...

Важливо знати, що повністю застиглим і готовим бетонний фундамент можна вважати лише через місяць після його укладання, проте починати деякі роботи на ньому можна вже через тиждень.

 

З усім спектром цих робіт можна звернутися до професійної бригади будівельників, або ж спробувати впоратися самотужки, та чи варто ризикувати безпекою і стійкістю майбутнього дому методом спроб і помилок - вибір за Вами.